plan muzeum w WilanowieDom Pomocy Społecznej „Na Bachusa” informuje, że dnia 28.09.2021 r. Mieszkańcy wraz z Terapeutami wzięli udział w Harcerskiej Grze Terenowej organizowanej na terenie Pałacu w Wilanowie. Na miejscu czekała na nas solidna dawka historycznej wiedzy. Powitali nas Król Jan III Sobieski z Królową Marysieńką wraz ze swoimi uroczymi dworkami. Impreza rozpoczęła się uroczystym harcerskim apelem i prezentacją patroli.

Jesienne słońce ożywiło wszystkich Harcerzy a więc z energią i uśmiechem na ustach ruszyli w trasę aby realizować wyznaczone zadania. Pierwszą atrakcją dla naszej drużyny był ubrany w eleganckie, dworskie szaty mężczyzna, który opowiedział niezwykle ciekawą historię o wydrze. Kolejny przystanek to hafciarska przystań, gdzie przy pomocy instruktorów mogliśmy haftować piękne jesienne kwiaty. Tu także mogliśmy postrzelać z łuku co też bardzo lubimy. Wysiłkowym zajęciem dla naszej drużyny były zawody w rzucaniu kulą. Okazało się, że wśród naszych harcerzy mamy prawdzie talenty.

Dalej na trasie czekała na nas interesująca lekcja kaligrafii, gdzie mieliśmy okazję spróbować pisać piórem. Każdy uczestnik mógł samodzielnie napisać piórem swoje inicjały, a także przygotować piękną pocztówkę. Następny przystanek naszej wyprawy to wizyta w ogrodzie przepełnionym kwiatami z krepiny. Tu przygotowaliśmy bukiet dla Króla i Królowej. Kolejną atrakcją była lekcja etykiety dworskiej podczas której uczyliśmy się jak należy przywitać się z wielmożnymi Królem i Królową.

Ostatni przystanek to odwiedziny Króla Jana III Sobieskiego i Królowej Marysieńki. Mieszkańcy wręczyli samodzielnie wykonany bukiet Królowej, a łaskawy Król przygotował dla harcerzy jabłkową ucztę. Impreza zakończyła się apelem podsumowującym, podczas którego mieliśmy okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie  z Królem i Królową, a także puścić iskierkę nadziei. Zadowoleni Mieszkańcy wraz z opiekunami wrócili do DPS.

strzelanie z łuku do tarczy

wyszywanie kwiatka na serwetce

robienie kwiatów z bibuły

pisanie laurek i rysowanie serduszek