Kalendarz

maj

25

sobota

Godzina

Licznik odwiedzin

Dzisiaj5
Wczoraj18
W tygodniu109
W miesiącu313
Wszystkich31631

Aktualności

Zwiększ czcionkę:

zdjęcie pucharuW dniach 15-17 maja 2019 r. pięciu mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Na Bachusa” wzięło udział w turnieju piłkarskim SENI CUP 2019 w Waplewie. Do zawodów zaproszono 21 innych drużyn z placówek pomocowych. Mecze rozgrywano ramach turnieju kwalifikacyjnego Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego związku Piłki Nożnej oraz Burmistrza Miasta Olsztynek. Sponsorem tytularnym zawodów były Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A pod marką SENI. Był to pierwszy występ naszej drużyny w podobnej imprezie. Zajęliśmy solidne - ostatnie miejsce w swojej grupie J ale w zamian nasi mieszkańcy jako jedyni zostali wyróżnieni pucharem ufundowanym przez Burmistrza Olsztynka za postawę fair play i sportowe zachowanie. Już dziś zaczęliśmy treningi do kolejnych zawodów. Do zobaczenia za rok!

 

Zwiększ czcionkę:

zdjęcie tężniW dniu 02 maja 2019 r. Dom Pomocy Społecznej „Na Bachusa” zorganizował dla Mieszkańców wyjście do tężni solankowej aby pooddychać powietrzem pachnącym morzem. Powietrze otaczające tężnię przypomina morską bryzę. Dawka jodu, którą pochłania się podczas godziny inhalacji, odpowiada tej, którą przyjmujemy w ciągu kilku dni wylegiwania się na morskiej plaży w pogodny dzień. Budowniczy tężni w Aninie zapewniają, że mikroklimat powstały wokół tężni wykorzystywany jest w profilaktyce i leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, rozedmy płuc, nadciśnienia tętniczego, alergii, nerwicy wegetatywnej i w przypadku ogólnego wyczerpania - bo wizyta w tężni działa nie tylko leczniczo, ale i głęboko relaksująco. Długo nie trzeba było czekać, bo wraz ze ścielącą się mgłą spłynął po nas spokój. Tężnia czeka każdego dnia na mieszkańców okolic przy OSiR w Wawrze, ul. V Poprzeczna 22.

 

 

 

Zwiększ czcionkę:

zdjęcie palmW dniu 14.04.2019 r. Mieszkańcy  Domu Pomocy Społecznej „Na Bachusa” rozpoczęli Wielki Tydzień Niedzielą Palmową w kościele parafialnym PW Matki Bożej Anielskiej. Na mszy świętej poświęciliśmy własnoręcznie wykonane palmy w pracowniach terapeutycznych. Wyjście do kościoła parafialnego to również okazja do integracji z lokalną społecznością. Mieszkańcy wzięli udział w procesji powitania Pana Jezusa w Jerozolimie. Po Eucharystii mieli możliwość zrobienia sobie zdjęcia z żywym osiołkiem. Całą trasę w dwie strony czyli ok. 3 km w ramach rekreacji pokonaliśmy pieszo. Duchowo umocnieni, dotlenieni i trochę już głodni wróciliśmy prosto na obiad.

 

Zwiększ czcionkę:

Zdjęcie z topienia marzannyDom Pomocy Społecznej „Na Bachusa” informuje, że w dniu 21.03.2019 mieszkańcy wraz z opiekunami wyruszyli do Aleksandrowa nad Morskie Oko utopić Marzannę i oficjalnie pożegnać zimę. Dwanaścioro uczestników podczas pochodu z Marzanną na czele, korzystało z uroków okolicznych lasów, a spacer umilało im słuchanie śpiewu ptaków. Po dotarciu na miejsce i spożyciu drobnego poczęstunku definitywnie pożegnaliśmy zimę paląc Marzannę w ognisku. Pożegnawszy zimę, w drodze powrotnej z radością szukaliśmy oznak nadchodzącej wiosny.

 

 

Zwiększ czcionkę:

bitwa o olszynkę grochowskąDom Pomocy Społecznej „Na Bachusa” informuje, że w dniu 09.03.2019 odbył się 60 harcerski Rajd „Olszynka Grochowska” upamiętniający bitwę pod Olszynką Grochowską z 25 lutego 1831 roku. Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą w kościele na placu Szembeka. Szóstka naszych mieszkańców dzielnie pokonywała poszczególne etapy Rajdu, mierząc się z rozmaitymi zadaniami. Mimo niesprzyjającej pogody, deszczu i wiatru z uśmiechami na twarzach uczestnicy rajdu dotrwali do uroczystego apelu podsumowującego Rajd. Harcerze zostali nagrodzeni dyplomami i naszywkami do mundurów.

 

Zwiększ czcionkę:

zdjecie harcerzyDom Pomocy Społecznej „Na Bachusa” informuje, że w dniu 07.03.2019 mieszkańcy uczestniczyli w imprezie pod nazwą „Dzień Myśli Braterskiej”. Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół nr 89 przy ulicy Skaryszewskiej. Wydarzenie ma na celu integrować Drużyny Nieprzetartego Szlaku, a także obudzić harcerskiego ducha. Spotkanie rozpoczęło się uroczystym apelem podczas którego za pomocą okrzyku zostały przedstawione poszczególne drużyny. Uczestnicy zmagali się z wieloma zadaniami, m.in. namalowanie harcerskiego herbu, czy stworzenie kodeksu prawdziwego harcerza. Całość umilały im harcerskie przyśpiewki. Na koniec wszyscy stanęli w kręgu i  puścili iskierkę przyjaźni, by podkreślić wartości takie jak : wolność, równość i braterstwo. Harcerze, by dzielnie wrócić do domu dostali słodki poczęstunek.

 

 

Zwiększ czcionkę:

zdjecie bałwankaDom Pomocy Społecznej „Na Bachusa” informuje, że w dniach od 01.03.2019 do 07.03.2019 zorganizował wyjazd na zimowisko w Wiśle. Podczas pobytu mieszkańcy rozkoszowali się wspaniałą górską pogodą, czystym powietrzem oraz przepięknymi widokami. Uczestnicy wręcz pod swoimi oknami mieli płynącą wartko i kojąco szumiącą rzekę Wisłę, ośnieżone jeszcze stoki narciarskie i liczne beskidzkie wzniesienia prowadzące na górskie szlaki. Mieszkańcy codziennie uczęszczali na intensywne spacery ukazujące uroki tej pięknej miejscowości. Odwiedzili min. Muzeum Regionalne gdzie zaznajomili się z tradycją i kulturą rejonu. Mogli stanąć ramię w ramię ze słynnym skoczkiem narciarskim Adamem Małyszem, co prawda zrobionym z białej czekolady w skali 1:1. Zwiedzili muzeum Magicznego Realizmu gdzie podziwiali fantastyczne malarstwo, grafikę i rzeźbę min. Salvadora Dali. Brali udział w kuligu zakończonym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Jeździli ciuchcią zaznajamiając się ze wszystkimi ważnymi i ciekawymi miejscami w Wiśle: Tamą w Czarnem, skocznią im. A. Małysza, kompleksem historycznych zabudowań ufundowanych przez lokalną społeczność prezydentowi Ignacemu Mościckiemu i wiele innych. Każdy dzień był inny i bardzo atrakcyjny ani się spostrzegli, a już trzeba było wracać do domu. Z utęsknieniem mieszkańcy czekają na kolejne wyjazdy wypoczynkowe.

Zwiększ czcionkę:

piratDom Pomocy Społecznej „Na Bachusa” informuje, że w dniu 26 lutego 2019 r. zorganizowano w tut. placówce bal karnawałowy w stylu morskim. Do DPS przypłynęli prawdziwi piraci z zaprzyjaźnionych Domów. Mieszkańcy bawili się doskonale przy szantowej muzyce granej i śpiewanej na żywo przez prawdziwą morską kapelę. Nasi piraci zajadali się morskimi przekąskami prosto znad Bałtyku, w menu znalazły się takie przysmaki jak: śledź w pięciu smakach, paluszki rybne i inne. Po wyśmienitym poczęstunku przyszedł czas na gry, zabawy i konkurencje. W naszych piratach obudził się niezwykły duch rywalizacji. Nagrodą był skarb ukryty w pirackiej skrzyni. Po skończonym balu w doskonałych nastrojach wszyscy rozjechali się do swoich domów.

 

 

Zwiększ czcionkę:

zdjęcie klubuDPS „Na Bachusa” informuje, że w dniu 19 lutego 2019 roku zorganizował dla Mieszkańców wyjazd na Bal Karnawałowy zorganizowany przez Namiestnictwo Drużyn Nieprzetartego Szlaku Hufca ZHP Warszawa Praga-Południe. Impreza odbyła się w popularnym warszawskim klubie „Explosion”. Klimat nocnego klubu, błysk świateł i muzyka taneczna serwowana przez profesjonalnych DJów w mig porwały tłumnie zgromadzonych uczestników do tańca. Organizatorzy zapewnili liczne zabawy integracyjne, napoje i słodkości. Dla Mieszkańców Domu bal ten był doskonałą okazją do spotkania dawnych znajomych oraz sprzyjał nawiązywaniu nowych relacji. Kilkugodzinna zabawa przyniosła duże zmęczenie, ale i ogromną dawkę uśmiechu, radości i pozytywnej energii. Mieszkańcy zyskali kolejne piękne wspomnienia.

Zwiększ czcionkę:

ogród światełDPS „Na Bachusa” informuje, że w dniu 24 stycznia 2019 roku zorganizował dla siedmiu mieszkanek wyjazd na spacer po Królewskim Ogrodzie Światła w Warszawie.

Było to bardzo mroźne, czwartkowe popołudnie. Wszyscy ubraliśmy ciepłe ubrania, a termosy zostały wypełnione gorącą herbatą. Celem wyprawy było zobaczenie popularnej, zimowej atrakcji, czyli Królewskiego Ogrodu Świateł przy Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Mieliśmy okazję odwiedzić obie części wystawy – Zimowy Ogród Króla oraz Muzyczny Ogród Marzeń. Duże wrażenie na Mieszkankach wywołały tunele świetlne, w których można było poczuć się niczym pośród gwiazd. Wspólny spacer pośród świetlno-muzycznych instalacji przysporzył mieszkankom wielu pozytywnych emocji. W obliczu bardzo niskiej temperatury gorące napoje okazały się zbawieniem.

Powróciliśmy do Domu bardzo zadowoleni i już zabieramy się za planowanie kolejnych ciekawych wyjść, wyjazdów i wydarzeń.