Godzina

ikona epuap

Licznik odwiedzin

Dzisiaj9
Wczoraj20
W tygodniu95
W miesiącu132
Wszystkich39719

 

plakat wolontariat„My pomagamy, Ty też możesz”stało się hasłem, które rozbrzmiewa w Domu Pomocy Społecznej „Na Bachusa”. Pewnie zastanawiacie się dlaczego?

Nasi Mieszkańcy biorą udział w wielu różnych aktywnościach, a taką szczególną są cotygodniowe odwiedziny w pobliskim schronisku dla zwierząt. Ale o tym za chwilę… Teraz coś o naszej placówce.

Dom Pomocy Społecznej „Na Bachusa” jest placówką przeznaczoną dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną. Mieszkańcy placówki otrzymują całodobową pomoc w realizacji potrzeb związanych z życiem codziennym. Jednocześnie kadra terapeutyczna jest organizatorem szeroko pojętych zajęć rozwojowych i kulturalnych. Mieścimy się na terenie dzielnicy Wawer a dokładniej w Radości na terenach malowniczych lasów Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

Wraz z rozpoczęciem działań w ramach projektu „Ochotnicy Warszawscy” postanowiliśmy rozbudować zakres usług i wzbogacić je o współpracę w postaci Wolontariatu. Nasi Mieszkańcy biorą aktywny udział we wcześniej wspomnianych spacerach z udziałem psów i tym samym stają się WOLONATRIUSZAMI.

Kogo szukamy?

Jeśli jesteś osobą z pozytywną energią, troskliwą, cierpliwą, uczciwą, otwartą, kreatywną, empatyczną, ciekawą innych ludzi i świata – to jest miejsce dla Ciebie!

Własna pasja? Może chcesz się nią podzielić z innymi?

Jeżeli nie masz jeszcze pomysłu na siebie – pomożemy Ci go znaleźć!

Zależy Nam m.in. na regularnych działaniach polegających na czytaniu książek, wspólnym śpiewaniu, graniu w gry, malowaniu, pielęgnacji ogrodu czy też udziale w dogoterapii.

Nasza placówka organizuje okazjonalne wydarzenia takie jak pikniki oraz zawody sportowe podczas których przyda się każda para rąk.

Czas

Proponujemy współpracę długoterminową i akcyjną. W wypadku regularnych działań jesteśmy elastyczni: od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8 – 16 (indywidualne godziny możliwe do ustalenia).

Oferujemy

•           umowę wolontariacką (zaświadczenie o odbyciu wolontariatu)

•           szkolenia wewnętrzne

•           szkolenia zewnętrzne organizowane przez fundacje „Ochotnicy Warszawscy” oraz „Wspieraj dobrze”

•           poznanie specyfiki pracy w Domu Pomocy Społecznej

•           zdobycie doświadczenia w pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną

•           wsparcie ze strony kadry, w tym psychologa

•           koszulkę wolontariusza

 

Jeżeli zainteresowaliśmy Cię ofertą, skontaktuj się z nami:

Koordynatorzy wolontariatu: Mariola Murawska, Dominika Szubińska

Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nr. tel. /22/ 610 03 53

                 610 44 34

 zdjęcie wolontariusza