2 kajaki na rzeczeDPS „Na Bachusa” informuje, że w dniu 22 lipca 2022 roku zorganizował dla mieszkańców wyjazd na spływ kajakowy rzeką Pilicą.  Spływ kajakowy stał się już naszym corocznym zwyczajem.   

Tym razem również wybraliśmy okolice Białobrzeg, spływ na trasie Przybyszew – Brzeźce.

Ponieważ w zeszłym roku bez problemu pokonaliśmy odcinek ponad 11 km to tym razem śmiało sięgnęliśmy po dłuższą trasę – 15 km.

Powiększyliśmy również grupę kajakarzy. W tym roku płynęliśmy w 14 kajaków! Utworzyliśmy już całkiem sporą drużynę.  Nad naszym bezpieczeństwem czuwało trzech dzielnych panów ratowników.

Przez całą drogę towarzyszyła nam idealna, słoneczna pogoda więc kiedy zrobiło się nam już naprawdę ciepło przybiliśmy do brzegu aby się nieco ochłodzić. To był bardzo przyjemny moment. Woda nie była głęboka więc wszyscy śmiało mogli się w niej pluskać. Po małej przerwie w połowie drogi, wiosłowaliśmy dalej. Nasze tempo pływania było czasem bardzo żwawe ale pozwalaliśmy też sobie na spokojne dryfowanie dzięki czemu mogliśmy zażywać błogiego relaksu.

Oczywiście w tym roku również płynął z nami słynny już, kajak specjalistów od chlapania, który ciągle robił nam mokre psikusy

Po dopłynięciu do mety rozpaliliśmy ognisko na którym upiekliśmy kiełbaski aby się wzmocnić po wysiłku. Smakowały pysznie.

Kiedy już się nieco posililiśmy okazało się, że sił w nas jeszcze wiele. Postanowiliśmy więc wykorzystać je w grze w piłkę siatkową i w tańcach. Było bardzo przyjemnie i radośnie.

Cała wyprawa była wspaniała i po raz kolejny pokazała nam, że potrafimy być aktywni i bardzo z tego zadowoleni.

Wybaczcie nam jednak, że tym razem nie uwieczniliśmy na fotografiach naszej przygody, ale byliśmy bardzo zajęci jej przeżywaniem