zdjęcie czołgu na poligonie

Dnia 27.07.2021 dzięki uprzejmości Majora Przemysława Lipczyńskiego i Porucznika Jacka Piotrowskiego mogliśmy zwiedzić prawdziwy poligon wojskowy w Warszawie-Wesołej.

Czekały tam na nas fantastyczne atrakcje.  Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od pokazu czołgu Leopard. Stacjonujący tam czołgiści wyjaśnili nam, między innymi, jak zbudowany jest czołg, z jakiej mocy korzysta oraz ile osób jest potrzebne do jego obsługi. Następnie, Mieszkańcy mogli wejść do środka, aby zaznajomić się z warunkami, w jakich żołnierze podróżują i śpią, w trakcie manewrów czołgowych. Panowie byli bardzo pomocni i odpowiadali na nasze, wszystkie pytania! Oczywiście tych z nas, którzy nie oniemieli z zachwytu.

Po zaznajomieniu się z czołgiem wszyscy byliśmy ciekawi jak taki wielki i ciężki sprzęt wprawia się w ruch. Dla członków Pierwszej Pancernej nie była to żadna trudność i po chwili Leopard mknął już po poligonie. Mieszkańcy machali do nowych bohaterów i radośnie wiwatowali.

Jakby atrakcji  nie było dość, w naszą stronę ruszyli zwiadowcy. Pomimo pełnego uzbrojenia wyglądali na bardzo miłych i od razu zapoznali się z naszymi, pełnymi entuzjazmu Mieszkańcami.

Po chwili rozmowy i wspólnych zdjęciach ruszyliśmy obejrzeć inne pojazdy wojskowe oraz miejsce ich serwisowania.

Wisienką na torcie okazał się prawdziwy wojskowy namiot – dyżurka. Nasi Mieszkańcy bardzo chcieli się w nim rozgościć i zostać na dłużej. Niestety, każda przygoda dobiega końca. 

Kończąc wizytę podziękowaliśmy za zaproszenie kolorowankami z wojskowymi.
Na naszych Mieszkańców też czekały drobne upominki.

Pozdrawiamy serdecznie Panów Wojaków i liczymy na rewizytę i dalszą znajomość. 

zdjęcie czołgu na poligonie

mieszkańcy DPS przy czołgu

mieszkancy DPS wchodzą na czołg